Що таке Заочна форма навчання?!
- Форма навчання, яка передбачає великий обсяг самостійної роботи студентів над навчальним матеріалом, участь в лабораторно-екзаменаційних сесіях, навчання без відриву від виробництва. Абітурієнт, який обирає заочну форму навчання, як правило, вже працює і бажає здобути вищу освіту, одночасно продовжуючи власну трудову кар’єру.
- Дипломи, які отримують випускники денної та заочної форм, нічим не відрізняються між собою.
- Здобувати освіту за заочною формою навчання має право будь-яка людина, незалежно від виду занять та віку.
Переваги заочної форми навчання
- Впевненість у завтрашньому дні – диплом державного зразка з обраної спеціальності (зразок диплому бакалавра, магістра)
- Отримання якісної освіти, проживаючи в рідному місті чи сільській місцевості
- Можливість поєднувати навчання з роботою і відразу застосовувати отримані знання і навички на практиці. Це дозволяє випускникам не тільки претендувати на більш високооплачувані посади після закінчення університету, а й швидше просуватися по кар’єрних сходах.
- Порівняно низька вартість
- Навчання в комфортному для себе темпі в порівнянні з денною формою, дотримуючись навчального плану і розкладу лабораторно-екзаменаційних сесій.
Особливості навчання
- Основною формою роботи студента над засвоєнням навчального матеріалу є самостійне опанування навчального матеріалу, виконання ним контрольних робіт та індивідуальних завдань. Контрольні роботи та індивідуальні завдання, передбачені навчальним планом, можуть виконуватися як в домашніх умовах (поза навчальним закладом), так і в університеті.
- За бажанням студента, на період лабораторно-екзаменаційної сесії, навчальний заклад може видати довідку-виклик, що є підставою для роботодавців у наданні навчальної відпустки. Треба розуміти, що заочна форма передбачає, в основному, самостійне навчання. Для чого потрібно в першу чергу самодисципліна і звичайно серйозна мотивація.
- Студенту заочної форми навчання, який виконав всі вимоги навчального плану, захистив дипломний проект (роботу), склав випускні екзамени, рішенням екзаменаційної комісії присвоюється кваліфікація фахівця відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня/ступеня і видається державний документ про освіту встановленого зразка.
- Студенти заочної форми отримують доступ до електронних посібників і мають можливість брати участь у вебінарах.
- На час заліково-екзаменаційних сесій іногороднім студентам надається гуртожиток.
- Студенти як заочної, так і денної форм навчання мають право на вступ до аспірантури.
Формат навчання
- Лабораторно-екзаменаційні сесії відбуваються 2 рази на рік тривалістю від 2-х до 3-х тижнів, під час яких проводяться навчальні заняття, складання заліків та іспитів.
- Самостійно опанування навчальних дисциплін відбувається в міжсесійний період. Сесія для заочної форми – це частина навчального року, протягом якої здійснюються всі форми навчального процесу, передбачені планом (навчальні заняття: лекції і лабораторні, практичні, семінарські та індивідуальні заняття та контрольні заходи):
- лекції для студентів-заочників, як правило, мають установчий, концептуальний, узагальнений і оглядовий характер
- семінарські заняття проводяться за основними темами програми, які пропонуються студентам на самостійне вивчення
- практичні і лабораторні роботи повинні забезпечувати формування необхідної сукупності навичок та умінь і їх належного рівня.
Тривалість навчання
Для здобуття ступеня бакалавра:
- 4 роки – на основі повної загальної середньої освіти
- 2 роки – на основі диплому молодшого спеціаліста (молодшого бакалавра) за профільною спеціальністю
- 3 роки – на основі диплому фахового молодшого бакалавра
Для здобуття ступеня магістра:
- 1 рік 4 місяці – на основі диплома бакалавра, спеціаліста або магістра